O nas

FOBOS®– impregnaty z tradycją z LUVENY S.A.”

Historia

Początki marki FOBOS® sięgają początku lat 70-tych XX wieku. Wtedy w naszej firmie powstały pierwsze środki ogniochronne do drewna pod marką FOBOS® oraz do tkanin pod marką Silignit. Kolejne lata badań i ścisła współpraca z ośrodkami naukowymi zaowocowały opracowaniem unikalnych receptur o szerokim spektrum zastosowań.

Wszystkie impregnaty pod marką FOBOS® zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby w sytuacji wystąpienia niekorzystnych warunków zapewnić odporność drewna budowlanego na działanie ognia, jak i czynników powodujących biokorozję.

Stosowanie tak specjalistycznych impregnatów technicznych gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, lecz również długoletnie użytkowanie drewna konstrukcyjnego. Jednocześnie są to środki łatwe w stosowaniu, dostępne dla każdego użytkownika.

Skuteczność impregnatów ochronnych pod marką FOBOS® znajduje potwierdzenie w certyfikatach dopuszczających do obrotu jako produkty biobójcze oraz określających klasę reakcji na ogień. Produkcja impregnatów w firmie LUVENA S.A. jest objęta systemem jakości zgodnym z normą PN-EN ISO 9001 potwierdzonym w 2016 roku przez firmę certyfikującą United Registrar of Systems Polska Sp. z o.o. Wszystkie nasze produkty są wytwarzane na terenie Polski.

Nasze produkty są skierowane zarówno dla profesjonalistów, jak i dla inwestorów indywidualnych, którzy poważnie myślą o bezpieczeństwie swoich domów.

Oferta

Stworzyliśmy rozbudowaną ofertę produktów, dzięki którym możliwa jest skuteczna impregnacja drewna, wyrobów drewnopochodnych (płyt wiórowych, płyt OSB), gontów drewnianych a także tkanin. Oferujemy wysokiej jakości preparaty odznaczające się bardzo dobrą skutecznością. Stosowanie tych ochronnych substancji nie tylko zabezpiecza materiał, ale także wydłuża jego żywotność. W asortymencie znajdują się impregnaty do drewna przeciw grzybom domowym, grzybom pleśniowym oraz owadom. Proponujemy również środki o charakterze ognioochronnym, zapewniające ochronę przed rozprzestrzenianiem się pożaru. Powstają w wyniku zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz nowoczesnych substancji aktywnych.

Proponujemy wyroby powstające w procesie produkcyjnym, objętym Systemem Zarządzania Jakością zgodnym z normą PN-EN ISO 9001. Zgodność Systemu Zarządzania Jakością LUVENY S.A z w/w normą została potwierdzona w 2016 roku przez firmę certyfikującą United Registrar of Systems Polska Sp. z o.o.

Rozbudowana oferta produktów pozwala wybrać Państwu impregnat do drewna bądź tkanin w pełni odpowiadający indywidualnym preferencjom. Szczegółowe opisy produktów pozwalają zapoznać się z charakterem środka (ogniochronny, grzybobójczy, przeciw owadom, itp.) oraz właściwościami impregnatów. Zawierają one także informacje, w jaki sposób najlepiej stosować impregnaty, aby uzyskać trwały rezultat.

14.04.2021